Michel de Montaigne

O pieniądzu trzeba to samo powiedzieć, co kiedyś powiedziano o Kaliguli: Nie było nigdy tak dobrego niewolnika i tak dobrego pana, jak on.

Zdolność kredytowa - czy można ją poprawić?

Jeśli staramy się o pożyczkę w banku zostajemy poddani ocenie. Bank ocenia naszą zdolność kredytową, czyli naszą możliwość spłaty zaciąganego kredytu. Jeśli w ocenie banku nasza zdolność kredytowa będzie niewystarczająca to bank zmniejszy wielkość kredytu jaką zgodzi się nam udzielić albo całkowicie odrzuci nasz wniosek. Jeśli planujemy w niedalekiej przyszłości starać się o większy kredyt, np. na zakup domu to warto już teraz polepszyć swoją zdolność kredytową.

Jednak nie jest to proste zadanie, ponieważ nasza zdolność kredytowa jest zależna głównie od wielkości przychodów, a niestety mało kto może liczyć na podwyżkę w firmie. Jednak zdolność kredytowa jest też zależna od czynników, na które posiadamy wpływ. Niezwykle istotna jest historia kredytowa, czyli to jak spłacaliśmy wcześniej zaciągnięte kredyty. Jeśli chcemy wypaść dobrze przed bankiem to nie możemy dopuścić do żadnych opóźnień w spłacie rat pożyczek. Jeśli wcześniej nie korzystaliśmy z pożyczek to powinniśmy wziąć nawet malutki kredyt na dłuższy czas, żeby stworzyć sobie dobrą historię kredytową.

stopa procentowa

Gdy jednak brakuje Ci czasu na polepszenie swojej zdolności kredytowej to warto zainteresować się kredytem Soho, który nie wymaga zdolności kredytowej. Wszelkie informacji na temat tego kredytu możesz znaleźć w witrynie: soho credit opinie.

Szanse na kredyt bankowy jesteśmy w stanie też poprawić poprzez uruchomienie rachunku bankowego w banku, w którym chcemy starać się o kredyt. Oczywiście taki rachunek osobisty musi być aktywny, czyli powinny na niego wpływać nasze wszystkie dochody.

Gdy będziemy stosować się do przedstawionych rad to możemy znacząco powiększyć nasze szanse na otrzymanie kredytu.