Michel de Montaigne

O pieniądzu trzeba to samo powiedzieć, co kiedyś powiedziano o Kaliguli: Nie było nigdy tak dobrego niewolnika i tak dobrego pana, jak on.

Kiedy starać się o kredyt w banku?

Pożyczki gotówkowe to bardzo dobry sposób na finansowanie niespodziewanych, ale pilnych kosztów. Jednak zanim weźmiemy pożyczkę bankową musimy uświadomić sobie, że wiąże się on z dość sporymi wydatkami. Oprocentowanie pożyczek bankowych mimo iż jest na najniższym poziomie od kilku lat to nadal jest spore. Decydując się na pożyczkę z kilkuletnim terminem spłaty będziemy zmuszeni spłacić nawet raz więcej niż pożyczyliśmy. Z tego powodu powinniśmy sięgać po kredyty dopiero gdy nie ma innego rozwiązania.

Zanim zdecydujemy się na kredyt bankowy powinniśmy poszukać gotówki w innych miejscach, na przykład u znajomych. Pożyczka u przyjaciół ma tą zaletę, że będziemy musieli oddać tyle samo ile pożyczyliśmy. Dzięki czemu jest to całkiem darmowa forma pożyczki, ale niestety nie wszyscy możemy sobie na nią pozwolić. Jeśli nikt z przyjaciół nie pożyczy nam pieniędzy prawdopodobnie będziemy musieli wybrać się do banku.

Doradca Kredytowy

Gdy jednak nie wyobrażasz sobie innej możliwości od wzięcia pożyczki to polecam Ci kredyt Optima. Strona: http://pozabankowiec.pl/370/tanie-swieta-pozyczka-poza-bankiem-oferta-optima-pozyczki/ zawiera wszystkie dane jakie potrzebujesz o tym kredycie.

Oczywiście warto także przemyśleć czy na pewno potrzebujemy kredytu. Gdy wydatek nie jest pilny o wiele lepiej zaczekać kilka miesięcy i przez ten czas odłożyć odrobinę gotówki. Jest to o wiele lepsze rozwiązanie, lecz tak samo jak z pożyczką od rodziny, nie za każdym razem możemy sobie na to pozwolić.