Michel de Montaigne

O pieniądzu trzeba to samo powiedzieć, co kiedyś powiedziano o Kaliguli: Nie było nigdy tak dobrego niewolnika i tak dobrego pana, jak on.

Zadbaj o swoją dobrą przyszłość finansową już dzisiaj

Bogactwo jest marzeniem każdego z nas, ale wyłącznie pojedyncze osoby wiedzą, że ich przyszłość finansowa w ogromnej mierze zależy od aktualnych wyborów. Gdy chcemy w przyszłości poprawić własne warunki finansowe to nie możemy tego przekładać na później tylko powinniśmy zająć się tym jeszcze dziś. Zadbanie o swoją przyszłość finansową nie jest tak trudnym zadaniem jak wydaje się na pierwszy rzut oka, wystarczy, że będziemy postępować według określonych zasad, które postaram się omówić w dzisiejszym poradniku.

Wcześniej wspomniane zasady polegają głównie na oszczędnościach oraz unikaniu pożyczek z dużym oprocentowaniem. Mimo wszystko w aktualnych czasach bardzo popularne jest życie na kredyt. Wszyscy chcemy żyć ponad swoim stanem, a bardzo duża oferta kredytów przeróżnych banków umożliwia to, z tego powodu dużo osób decyduje się na pokrycie kosztownych zakupów kredytami gotówkowymi zamiast zaoszczędzić gotówkę i nabywać dobra dopiero gdy uzbieramy odpowiednią sumę.

Pożyczka

Niestety pożyczki gotówkowe nie są tak wspaniałe jak w reklamach. Przede wszystkim musimy pamiętać, że pożyczki bankowe w rzeczywistości nic nam nie dają, a tylko podnoszą koszt dóbr, które kupujemy. Oczywiście dzięki nim jesteśmy w stanie te dobra kupić o wiele szybciej niż jeślibyśmy korzystali wyłącznie z własnych oszczędności. Jeśli zdołamy przezwyciężyć to przyzwyczajenie i zamiast zaciągać niezliczone kredyty będziemy odkładać gotówkę to już po kilku latach odczujemy ogromną poprawę naszych finansów.