Michel de Montaigne

O pieniądzu trzeba to samo powiedzieć, co kiedyś powiedziano o Kaliguli: Nie było nigdy tak dobrego niewolnika i tak dobrego pana, jak on.

Jakie są ceny kredytów przez SMS?

W ostatnim czasie bardzo często można usłyszeć o pożyczkach SMS. Jednak zazwyczaj pomijany jest rzeczywisty koszt takiej formy kredytu, a jest to niezwykle istotna informacja dla klientów. W dzisiejszym wpisie postaram się omówić ile kosztuje tego typu kredyt. Wszystkie informacje czerpałem z witryny: mini credit.

Przede wszystkim muszę zaznaczyć, że cena kredytu głównie zależy od firmy, która go udziela. Z tego powodu nie będę opierał się na pojedynczej ofercie, ale na dwóch różnych, a żeby być dokładnym na ofertach kredytowych: SMS Kredyt oraz VIA SMS. To powinno uczynić mój poradnik bardziej rzetelnym.

Pieniądze z VIA SMS

Na samym początku powinniśmy wiedzieć, że koszt pożyczki jest zależny od czasu na jaki kredyt zaciągamy. Najczęstszym okresem w przypadku pożyczek SMS jest jeden miesiąc. Z tego powodu podam wam jakie są koszta kredytu dokładnie na taki okres.

SMS Kredyt ma oprocentowanie o wysokości 25,5 %. Oznacza to, że pożyczając 200 złotych po miesiącu będziemy musieli oddać 251 złotych. Koszt pożyczki w takim przypadku wyniesie 51 złotych.

VIA SMS posiada o wiele niższe oprocentowanie wynoszące 12,5 %. Czyli biorąc pożyczkę na dwieście złotych zostaniemy zmuszeni oddać 225 złotych, a cena pożyczki wyniesie 25 złotych.